• Motoryzacja w biznesie
    Jak prowadzić biznes motoryzacyjny?

                                                                


                            

                       

 

Quady to popularne "wszędołazy", które w zależności od wyboru modelu, są w stanie poradzić sobie w każdych warunkach. Jak każda maszyna, również te czterokołowce, oprócz fantastycznych wrażeń dają swoim właścicielom sporo powodów do zmartwień. Kilka podzespołów jest ich częstą i typową bolączką, która rodzi spore koszty użytkowania - zwłaszcza jeśli jest ono ciągłe, a nie tylko rekreacyjne.

Problem jednostek napędowych

Koła quadów napędzane są łańcuchami lub paskami (w zależności od modelu). Narażone są na bezpośrednie działanie czynników zewnętrznych - piasku, żwiru, śniegu, kamieni. Trudno określić kiedy dokładnie poszczególne części się poddadzą. W tych konkretnych przypadkach jest to zwykle kwestia impulsu, dlatego ewentualnych, dodatkowych wydatków po prostu nie można zaplanować. Ważne jest to, aby zawsze mieć dostęp do dobrego sklepu, w którym od ręki można dostać wszelkie niezbędne części. Powinno to być sprawdzone źródło, w którym kupuje się to, co przetrwa (stosunkowo rzecz jasna) długi czas. Jeśli również Wy szukacie takiego sprzedawcy to zapoznajcie się z ofertą, którą przygotował dla Was sklep www.atv-expert.com.pl.


Oprócz pasków i łańcuchów quady często cierpią również z powodu:

-usterek części zawieszenia,

-napinacze i rolki łańcucha,

-układ kierowniczy - a dokładniej końcówki drążków kierowniczych,

-często szwankują również silniki.

Według specjalistów największym problemem są uszkodzenia fizyczne, które w przypadku użytkowania quadów w warunkach terenowych są niezwykle pospolite.

 

Tagged Under